Jako Agata Malcherek zrobiła wiele dobrego dla polskiej sceny muzycznej. Dziś w swojej muzycznej twórczości chce przekazać światu zgromadzone doświadczenia ze swojego życia. W debiutanckim utworze “Pokruszone” jako TaMalcherek otwiera cykl swoich opowieści.

To utwór o dostrzeganiu szczegółów, uświadomieniu sobie własnych odczuć, stałym podejmowaniu prób pracy nad sobą, niepoddawaniu się pomimo trudności, o budzeniu się ze snu nieświadomości” – mówi TaMalcherek. To również pierwszy raz, gdy Agata dzieli się ze światem tak intymną, osobistą historią. “Pokruszone” to narodziny TejMalcherek.

 Teledysk, który Agata stworzyła wraz ze swoimi znajomymi jest subtelny, artystyczny i “dopieszczony” wizualnie. Piosenka opowiada o początku naiwnej, pełnej nadziei i wiary dziewczynie, która trwa w relacji, lecz zaczyna zdawać sprawę z tego, że oddanie kruszy jej serce, które nieustannie ranione próbuje łatać. Gdy poznaje prawdę, staje się silniejsza. Wie, że nie zapomni tej historii, ale widzi też, że to już przeszłość. 

 Z dyplomem dyrygenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Agata Malcherek prowadzi szkołę śpiewu, do której uczęszczali artyści z pierwszych miejsc list przebojów m.in. Margaret, Marika, Klaudia Szafrańska, Kasia Sawczuk, Arek Kłusowski, Jagoda Kret, Olga Barej, Rubens, Agnieszka Więdłocha, Paulina Gałązka, Bartek Kasprzykowskie czy Maciek Zakościelny, …a to tylko początek listy. Pochodzi z muzycznej rodziny, od wczesnego dzieciństwa uczyła się gry na skrzypcach i śpiewała nieustannie. W wieku szesnastu lat zaczęła koncertować z grupą jazzową w Szczecinie. Szerszej publiczności dała się poznać jako uczestniczka programu „Fabryka Gwiazd”.

Współpracowała także z Slevinem Aaronem, czyli pochodzącym ze Szczecina fotografem, który działa z największymi wydawnictwami na świecie. Jej zdjęcie wykonane przez Slevina widniało na stronie Vogue Italia

TaMalcherek sama komponuje, pisze teksty i nagrywa piosenki. Ma swoje mini studio, z którego często korzysta. Do jej kompozycji powstały aranżacje elektroniczne, nad którymi pracowała z Emilianem Waluchowskim, utalentowanym producentem. Ta współpraca była dla niej przełomowa i to dzięki niej może  dzisiaj podzielić się ze światem efektami. 

Utwór staje się uwolnieniem i początkiem. Czego? O tym dowiecie się już wkrótce, bo “Pokruszone” to dopiero uwertura albumu.

Zobacz klip: