Łukasz Gluza to zaledwie 19-letni wokalista, który w ubiegłym roku wydał swój pierwszy utwór “Odcinam się” rozpoczynający jego karierę muzyczną. Teraz w jeszcze większym stopniu swoją ambicję i pracowitość chce przełożyć na muzykę, która zajmuje kluczowe miejsce w jego życiu praktycznie od zawsze. 

Łukasz od najmłodszych lat czuł, że to muzyka jest tym obszarem, w którym najlepiej się czuje i odnajduje jako człowiek. Była ona dla niego czymś więcej niż tylko dźwiękami – była pragnieniem tworzenia kompozycji, które poruszałyby inne serca i docierały dogłębnie do emocji słuchaczy. Z taką wizją stworzył singiel “Jestem Twoim wrogiem”, z którym może utożsamić się wiele osób.

Utwór “Jestem Twoim wrogiem” w popowym klimacie opowiada o trudnej relacji dwojga ludzi. Przywołuje temat nieustannych starań o stworzenie jak najbardziej wartościowej i oddanej relacji, które jednak okazują się być jednostronne. Pomimo dążeń do zbudowania trwałego i silnego związku, okazuje się to niemożliwe, w momencie kiedy stara się o niego tylko jedna osoba. W opowieści ukrywa się również odniesienie do najpiękniejszych, wspólnie spędzonych chwil, które niestety nigdy nie powrócą ze względu na nieodwzajemnioną już miłość partnera. 

Ta piosenka jest jak odkrycie skrywanych emocji, które trudno jest wyrazić słowami. Opowiada o moich osobistych doświadczeniach i refleksjach dotyczących relacji, które pojawiły się w moim życiu. Każde słowo i dźwięk są starannie dobrane, aby przekazać całą paletę moich emocji w sposób, który może dotknąć serca słuchacza”. – komentuje Łukasz.

Singiel “Jestem Twoim wrogiem” powstał w towarzystwie młodych i bardzo zdolnych ludzi. Są nimi Julia “Lija” Kałamucka – artystka, tekściarka oraz Kuba Krupski – producent. Mix i master wykonał Marcin Szwajcer.

Zobacz teledysk: https://youtu.be/7AwVrWrXf3U