Menu Zamknij
BIO ARTYSTKI

SABINA – aktorka, autorka tekstów i kompozytorka, swoją solową karierę rozpoczęła od krążka „Lepidoptera”, z nazwą motyla w tytule, symbolizującego przemianę artystki z dziewczyny w kobietę. Po wydanej w 2019 roku, debiutanckiej płycie, pojawił się apetyt na więcej. I tak powstał jej drugi album – „Bluemental”, który zawiera 10 ciekawych propozycji, w tym jedną nagraną w duecie z Michałem Szczygłem. Krążek powstawał w ciężkim czasie lockdownu, który artystka spędziła w górach, w bliskim otoczeniu natury, z rodziną, oswajając się ze stratą dwóch bliskich jej osób. To skłoniło SABINĘ do wielu przemyśleń, pozwoliło pochylić się nad swoimi korzeniami, skupić się na wyższych wartościach, które należy pielęgnować. Powrót do duchowości, która w codziennym życiu jest zagłuszana przez materializm, zainspirował ją do pracy nad nową płytą. Ten moment zatrzymania się, kontemplacji i przebudzenia, odzwierciedlił się w jej muzyce. To wszystko będzie można usłyszeć na jej najnowszym krążku „Bluemental”.

SABINA jest niezwykle barwną postacią, można by opowiadać o niej godzinami. Raczej nie przepada za blichtrem i byciem na świeczniku. To artystka niebanalna, wrażliwa, krocząca własną ścieżką. Wokalistka i aktorka, autorka tekstów i kompozytorka. Jest artystyczną duszą po mamie, która tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia, potem przez rok uczyła się w studium aktorskim w Krakowie, a następnie studiowała na wydziale aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, gdzie obecnie powróciła na studia doktoranckie. Na 36 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej znalazła się w gronie finalistów. Tam też dostrzegł ją Wojciech Kościelniak i zaproponował jej rolę Velmy Kelly, u boku Barbary Kurdej-Szatan, w musicalu „Chicago”, w teatrze „Variete” w Krakowie. SABINA pojawia się również w serialach, między innymi w „Wojennych Dziewczynach”, a w tym roku szykuje się kilka premier kinowych z jej udziałem. Na pewno zobaczymy ją jeszcze nieraz na dużym ekranie

KANAŁY ARTYSTKI
NOWOŚĆ

TWIST

„Za pasem przygoda, na smutki metoda
Przyjemność w spojrzeniu, pół drogi w milczeniu

„TWIST” to piosenka, idealnie skrojona na miarę lat 60-tych, jest powrotem do przeszłości, ale w nowoczesnej i zaskakującej odsłonie. Utwór, niczym wehikuł czasu przenosi nas do innego świata, gdzie pojawia się główny bohater. Wciela się w niego Michał Szczygieł – wspaniały Artysta młodego pokolenia, piosenkarz, twórca przebojów takich jak „Spontan” czy „Nic tu po mnie”, którego SABINA zaprosiła do współpracy. Michał Szczygieł idealnie oddaje ducha nowoczesnych czasów w zderzeniu z SABINĄ, zapraszającą widzów do czasów retro. Mamy tutaj ciekawe spotkanie dwóch światów, które zaowocowało pięknymi brzmieniami i ciekawym klipem.

„Ktoś komuś z miłości serwuje,
Na ciepło talerz pełen pyszności,
Rozpływam się Pikantny flirt,
rok amore, cin cin"

Wraz z nadejściem nowego roku, SABINA prezentuje kolejny, bardzo mocny singiel. Zmysłowy, przebojowy. Leitmotiv utworu to MIŁOŚĆ – w jej każdym odcieniu: zmysłowym, romantycznym, sensualnym i erotycznym. Piosenka ma szanse wejść przebojem na parkiety nocnych klubów, w zacisza domowej alkowy, ale przed wszystkim do serc słuchaczy. Trafia bowiem w najczulsze struny. Odnajdziemy tu lekko sentymentalne inspiracje brzmieniami lat 90’ XX wieku i pikantny, smaczny, inteligentny tekst. Warstwę muzyczną w bardzo ciekawy sposób ilustruje animowany teledysk. Opowiada historię superbohaterki, dzięki której w szarym mieście, pełnym zimnych drapaczy chmur i ludzi o nie mniej chłodnych sercach, rozprzestrzenia się Miłość. Alter ego bohaterki jest Wilczyca, którą znamy także z innego klipu SABINY, co jest oczywiście zamierzonym nawiązaniem do Bluemental, jako tytułowego utworu z nadchodzącej płyty.

Rok Amore

Jesień

„Kojarzy mi się jesień z tamtymi dniami

Ludzie w swe chłodne myśli poubierani

„Jesień” to kolejna ciekawa propozycja muzyczna na czas, kiedy dni są już krótsze, a potrzeba ciepła i bliskości staje się coraz większa. Utwór powstał w rodzinnym domu SABINY- nieopodal Bielska Białej, pośród beskidzkich szczytów. Tym razem Sabina postanowiła zaskoczyć swoją publiczność nietypowym klipem- nagraną LIVE SESSION z piosenką „Jesień”.  

„The fall is the taste of a Cabernet red wine
The warmest of sweaters,
Favorite movies on rewind"

Jesień to czas, gdy dni stają się krótsze, a potrzeba ciepła i bliskości coraz większa. Czas pachnący herbatą z cytryną, pokolorowany czerwonym winem. Oraz wspomnienie ludzików z żołędzi i kasztanów, tak miłe i bliskie sercu. Czy te wszystkie barwy, smaki i emocje można zakląć w dźwięki? SABINA właśnie to zrobiła, komponując przepiękny jesienny utwór. Utwór pod tytułem „Summer Behind Me”, to angielska wersja utworu „Jesień”, która już niebawem ujrzy światło dzienne i jest dla mnie jednym z najważniejszych utworów na całej płycie.

Summer behind me

Bluemental

„Gdzieś daleko w dolinie kwiatów
Spoczywają dusze wszystkich maków,
Pochowane głęboko w ziemi
Nosisz w sobie cząstkę ich korzeni"

Singiel Bluemental to piękna i mądra w swym przesłaniu propozycja muzyczna. Ukazuje artystkę złączoną w jedność z Matką Naturą. Niesie przesłanie szacunku i więzi z przyrodą, powrotu do korzeni, o których tak często zapominamy. Mówi o cyklu życia, narodzinach, odejściach i drodze duszy.  „Piosenka powstała na pustej polanie na Podlasiu,. Tam napisałam Bluemental w głębokim połączeniu z naturą. Nie ukrywam, że odejście dwóch członków mojej rodziny skłoniło mnie ponownie do głębokiej refleksji nad życiem i jego całym cyklem. Blue to niebieski, mental to psychika i duchowość- czyli Bleumental. Niebieska psychika.  Z drugiej strony blumen to kwiaty, zawiązujące do doliny kwiatów w myśli przewodniej piosenki i do maków- jako przenośni NAS- ludzi. To niezwykłe połączenie ludzi z naturą, z tym co nas tworzy, z naszymi korzeniami” – komentuje artystka.

Posłuchaj cały album Blemental
POSŁUCHAJ WIĘCEJ
GALERIA
MANAGEMENT

tel: +48 607 522 155

mail: